Napoje, które szkodzą Twoim zębom Napoje, które szkodzą Twoim zębom |

Napoje, które szkodzą Twoim zębom

  • -

Napoje, które szkodzą Twoim zębom

Na wygląd naszych zębów ma wpływ wiele czynników zewnętrznych. Jednym z nich są napoje. Mają one w sobie wiele substancji i barwników, które wpływają negatywnie na zdrowie i wygląd zębów.

Wiele napojów ma wysoką zawartość cukrów i kwasów. Mają  one negatywny wpływ na zęby, ponieważ zakwaszają one jamę ustną. Kwaśne środowisko jamy ustnej przyczynia się do rozwijania bakterii a następnie prowadzi do  poważnych chorób jamy ustnej. Niemożliwością jest unikanie napojów, dlatego poleca się spożywanie ich przez słomkę. Pozwoli to zmniejszyć kontakt danego płynu ze szkliwem.

2af84-alkaline-diet-phchart

Najbardziej szkodliwe napoje dla zębów to :
– wino,
– kawa,
– herbata (nawet jasna),
– coca-cola,
– napoje gazowane,
– napoje energetyzujące,

Zaś najbezpieczniejszymi napojami, które mają dobry wpływ na szkliwo jest woda i mleko.

Jeżeli posiadasz już przebarwienia powstałe na skutek osadzania się barwników z napojów lub z innych produktów barwiących możesz wykonać zabieg laserowego wybielania zębów w Poznaniu. Ten zabieg pomoże pozbyć się nagromadzonych przebarwień nazębnych już podczas jednej wizyty.

Zabieg w White & Beauty pozwoli cieszyć się efektem wybielenia już po jednej wizycie w naszym gabinecie. Musisz jednak pamiętać, że nie zawsze po pierwszej wizycie otrzymasz wymarzony efekt. Niektóre przebarwienia wymagają ponownego wykonania zabiegu lub zabiegu podtrzymującego.

Zapraszamy na wybielanie zębów Poznań do White&Beauty!

.